Geleceğimizi teslim ettiğimiz çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerin kalitesi sizin için olduğu kadar bizim içinde çok önemlidir.

Sürekli gelişim ve öğrenme ilkesiyle hareket eden kurumumuzda çalışan personel düzenli olarak hem mesleki hem de kişisel gelişim alanlarında hizmet içi eğitimler almaktadır.

Öğretmenlerimiz

Sevgi TASLAK

Öğretmen

İstanbul Kavram Meslek Yüksek Okulu – Çocuk Gelişimi bölümünden mezundur. Lise eğitimini Kartal İMKB -Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünde tamamlamıştır. “Çocukta Oyun Öğrenme ve Yaratıcılık” , “Etkili İletişim”, “Sınıf Yönetimi”, “Çocuklarda Davranış Problemleri ve Baş etme Yöntemleri”, “Yaratıcı Düşünme ve Problem Çözme Etkinlikleri Uygulama Teknikleri”, “Stres Yönetimi”  konularında eğitim ve seminer çalışmalarına katılmıştır. 2008 yılından beri anaokullarında öğretmen olarak çalışmaktadır.

Suna AYKURT

Öğretmen

Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun öğretmenimiz lise eğitimini de Çocuk Gelişimi bölümünde tamamlamıştır. Sosyal Duygusal Becerileri Geliştirme Ve Şiddeti Önleme Programı, Risk Grubuna Giren Çocuklar Sosyal İletişim Sorunu, Çocukta Yaygın Gelişimsel Bozuklukları ve Otizm, Çocuğun ve Gencin Eğitiminde Ailenin Rolü konulu seminer ve eğitim çalışmalarına katılmıştır. Evli ve bir çocuk annesi olan eğitmenimiz 2009 yılından beri öğretmenlik yapmaktadır

Diğdem TEZCAN

Öğretmen

2003 yılından beri öğretmenlik yapan Diğdem Tezcan, Maltepe Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezundur. Aile içi etkili iletişim, Çocukta Oyu – Öğrenme – Yaratıcılık, Lions Quest Yaşam Becerileri, Çocukta yeteneğin keşfi ve eğitim uygulamalarına katkısı, Üstün yeteneklilerin eğitimi, Dikkat! Sınıfımda Özel Gereksinimli çocuk var, Okul öncesi çağı çocuklarının gelişimsel özellikleri ve iletişim, Çocuk, yaratıcılık ve sanat konularında eğitim ve seminer çalışmalarına katılmıştır. İlgi alanları: Teknolojik gelişmeler, Müzik, Sinema, Seyahat olan eğitmenimiz İngilizce bilmektedir.

Dilara Cengiz

Yardımcı Öğretmen

Sabiha Gökçen Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. Son derece güler yüzlü olan öğretmenimiz çocukları ve mesleğini çok sevmektedir.

Branş Öğretmenlerimiz

Ergin YALDIZ

Yaratıcı Drama Öğretmeni

10 yıldan fazla bir süredir drama eğitmenliği yapan Ergin Yaldız, Müjdat Gezen  Sanat Merkezi’nden Yazarlık , Sahne Sanatları , Oyunculuk ve diksiyon dersleri, Çağdaş Drama Derneği  “Yaratıcı Drama Liderliği ” birinci kuru ve Oluşum Drama Enstitüsü  Beş kurluk “Yaratıcı Drama Liderliği” kursunu tamamlamıştır. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok okulla çalışan eğitmenimiz 2013-2014 yıllarında A.B.D’de “ Turkish Community School of Charlotte”, 2011’de ise Costa Rica’da  , Zaragoza Palmares ‘de çocuklarla drama çalışmaları yapmıştır. Drama Çalışmalarının yanı sıra yazarlıkta yapan eğitmenimiz : TRT 1  ‘de yayınlanan “7 Numara”   dizisinde yardımcı yazarlık ve TRT Ankara Radyosu   Rüştü Asyalı ve ekibinin seslendirdiği “Dert Dedeleri” isimli dizi skecin yazarlığını yapmıştır.

YARATICI DRAMA YÖNTEMİYLE VERDİĞİ İLETİŞİM SEMİNERLERİ:

EYLÜL / EKİM 2013    –   ÇOCUKLARLA MÜCADELEYE SON  (KADIKÖY ve YALOVA  BELEDİYELERİ)- Prof.Dr.Elif Eda Balgaş Erdoğan , Psikolog Bedia Deliduman ile birlikte

EKİM  /KASIM2013  –   ÇOCUKLARLA İŞBİRLİĞİ (KADIKÖY ve YALOVA  BELEDİYELERİ) – Prof.Dr.Elif Eda Balgaş Erdoğan , Psikolog Bedia Deliduman ile

Tuğba GEMİCİ

Dans Öğretmeni

İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Türk Halk Oyunları bölümü mezunu olan öğretmenimiz usta öğreticilik ve pedagojik formasyona sahiptir. Almış olduğu diğer eğitimler ve sertifikalardan bazıları: “Klasik Bale Eğitimi”, “Modern Dans Eğitimi” , Üsküp Dansları Eğitimi”,, “Tap Dans Eğitimi” , Müzik ve Ritm Eğitimi”, Yılmaz Erdoğan ve Ali Sürmeli’den “Tiyatro” eğitimi, Streching ve Kondüsyon Eğitimi, Salon Dansları (Tango, Vals, Jazz,Latin Amerika), Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifikası ve Klasik Yoga Eğitmenliği’dir. Çocukları, dansı ve doğayı çok seven eğitmenimiz Sultans Of The Dance – Anadolu Ateşi’nde 4 sene boyunca profesyonel dansçılık yapmıştır.

Mira RUSEVA

Satranç Öğretmeni

New Bulgarian University mezunu eğitmenimiz Türkiye Satranç Federasyonundan Satranç Antrenörlüğü belgesine sahiptir. İngilizce,Türkçe, İtalyanca ve Bulgarca dillerini konuşan eğitmenimiz iki çocuk annesidir.

İngilizce öğretimi konusunda çözüm ortağımız English Kids Academy ile birlikte çalışıyoruz. Haftanın 5 günü çocuklarımız eğitim koordinatörünün belirlediği konuları işlemektedir. Öğretmen ve öğrencilerin performansları English Kids Academy denetmenleri tarafından ayda bir değerlendirilir, geliştirilmesi gereken alanlar  tespit edilir  ve bu konuda yönetime gerekli raporlar verilir. English Kids Academy’nin özel bilgisayar programı ile çocuklarımız interaktif şekilde belirlenen müfredatı öğrenirler. Her ay sonunda performansları velilere raporlanır.

Hizmetlimiz

Dilek YILDIZ